III Liga, Group 2
Poland

III Liga, Group 2

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
2
1 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska 9 9 0 0 29:7 22 27 W
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
28.08.20 3 : 2 WIN
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
W
Elana Torun Elana Torun
06.09.20 1 : 4 WIN
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
W
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
12.09.20 2 : 1 WIN
Gornik Konin Gornik Konin
W
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
19.09.20 0 : 1 WIN
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
W
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
25.09.20 5 : 0 WIN
KP Chemik Police KP Chemik Police
GKS Przodkowo
2 Radunia Stezyca Radunia Stezyca 9 7 0 2 28:8 20 21 W
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
29.08.20 0 : 4 WIN
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
W
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
06.09.20 2 : 1 WIN
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
W
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
12.09.20 8 : 1 WIN
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
L
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
19.09.20 0 : 1 LOSS
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
L
Pomorzanin Torun
26.09.20 2 : 1 LOSS
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
SKS Baltyk Gdynia
3 SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia 9 6 3 0 20:7 13 21 W
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
29.08.20 1 : 0 WIN
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
W
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
05.09.20 0 : 1 WIN
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
D
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
12.09.20 1 : 1 DRAW
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
D
Elana Torun Elana Torun
19.09.20 1 : 1 DRAW
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
W
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
26.09.20 6 : 0 WIN
Gornik Konin Gornik Konin
Radunia Stezyca
4 Swit Skolwin Swit Skolwin 9 6 2 1 22:10 12 20 D
Swit Skolwin Swit Skolwin
29.08.20 0 : 0 DRAW
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
W
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
04.09.20 0 : 2 WIN
Swit Skolwin Swit Skolwin
D
Swit Skolwin Swit Skolwin
12.09.20 0 : 0 DRAW
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
W
Swit Skolwin Swit Skolwin
19.09.20 5 : 0 WIN
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
W
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
26.09.20 2 : 4 WIN
Swit Skolwin Swit Skolwin
Kotwica Kolobrzeg
5 Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec 9 5 1 3 23:16 7 16 W
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
29.08.20 4 : 0 WIN
Gornik Konin Gornik Konin
L
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
06.09.20 2 : 1 LOSS
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
W
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
12.09.20 2 : 0 WIN
KP Chemik Police KP Chemik Police
W
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
19.09.20 1 : 2 WIN
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
W
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
26.09.20 4 : 3 WIN
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
Gwardia Koszalin
6 Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg 9 4 4 1 14:11 3 16 L
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
29.08.20 0 : 4 LOSS
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
W
KP Chemik Police KP Chemik Police
05.09.20 1 : 3 WIN
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
12.09.20 2 : 2 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
W
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
19.09.20 0 : 1 WIN
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
26.09.20 1 : 1 DRAW
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
Swit Skolwin
7 Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin 9 4 2 3 21:15 6 14 L
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
29.08.20 3 : 0 LOSS
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
W
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
05.09.20 6 : 0 WIN
Unia Janikowo Unia Janikowo
D
Swit Skolwin Swit Skolwin
12.09.20 0 : 0 DRAW
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
L
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
19.09.20 1 : 4 LOSS
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
W
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
26.09.20 2 : 3 WIN
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
Mieszko Gniezno
8 Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun 9 3 4 2 12:11 1 13 D
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
05.09.20 1 : 1 DRAW
Pomorzanin Torun
D
Pomorzanin Torun
12.09.20 0 : 0 DRAW
Elana Torun Elana Torun
D
Pomorzanin Torun
16.09.20 1 : 1 DRAW
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Gornik Konin Gornik Konin
19.09.20 0 : 3 WIN
Pomorzanin Torun
W
Pomorzanin Torun
26.09.20 2 : 1 WIN
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
KP Chemik Police
9 Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II 9 4 1 4 20:20 -3 13 L
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
29.08.20 1 : 0 LOSS
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
L
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
04.09.20 0 : 7 LOSS
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
L
Unia Janikowo Unia Janikowo
12.09.20 4 : 1 LOSS
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
W
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
19.09.20 1 : 4 WIN
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
W
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
27.09.20 3 : 0 WIN
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
JKS Jarota Jarocin
10 Unia Janikowo Unia Janikowo 9 4 1 4 17:21 -4 13 L
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
05.09.20 6 : 0 LOSS
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Unia Janikowo Unia Janikowo
12.09.20 4 : 1 WIN
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
D
Pomorzanin Torun
16.09.20 1 : 1 DRAW
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
19.09.20 1 : 4 WIN
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Unia Janikowo Unia Janikowo
26.09.20 3 : 1 WIN
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
Elana Torun
11 K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew 9 3 3 3 17:12 5 12 L
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
29.08.20 1 : 2 LOSS
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
04.09.20 0 : 7 WIN
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
W
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
12.09.20 3 : 1 WIN
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
W
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
19.09.20 0 : 1 WIN
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
D
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
26.09.20 1 : 1 DRAW
Elana Torun Elana Torun
Gornik Konin
12 JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin 9 3 3 3 19:15 4 12 L
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
28.08.20 3 : 2 LOSS
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
D
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
05.09.20 1 : 1 DRAW
Pomorzanin Torun
D
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
12.09.20 1 : 1 DRAW
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
L
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
19.09.20 0 : 1 LOSS
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
L
Unia Janikowo Unia Janikowo
26.09.20 3 : 1 LOSS
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
Pogon Szczecin II
13 Elana Torun Elana Torun 8 2 5 1 13:8 5 11 W
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
02.09.20 0 : 4 WIN
Elana Torun Elana Torun
L
Elana Torun Elana Torun
06.09.20 1 : 4 LOSS
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
D
Pomorzanin Torun
12.09.20 0 : 0 DRAW
Elana Torun Elana Torun
D
Elana Torun Elana Torun
19.09.20 1 : 1 DRAW
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
D
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
26.09.20 1 : 1 DRAW
Elana Torun Elana Torun
Unia Janikowo
14 GKS Przodkowo GKS Przodkowo 9 2 5 2 15:13 2 11 D
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
29.08.20 2 : 2 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
D
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
05.09.20 1 : 1 DRAW
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
12.09.20 2 : 2 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
L
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
19.09.20 1 : 2 LOSS
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
D
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
26.09.20 1 : 1 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
Polonia Sroda Wielkopolska
15 Unia Swarzedz Unia Swarzedz 9 3 2 4 14:14 1 11 D
Swit Skolwin Swit Skolwin
29.08.20 0 : 0 DRAW
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
W
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
05.09.20 4 : 1 WIN
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
W
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
12.09.20 1 : 3 WIN
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
L
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
19.09.20 0 : 1 LOSS
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
L
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
26.09.20 4 : 3 LOSS
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
MKS Flota Swinoujscie
16 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 9 3 1 5 12:11 1 10 W
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
29.08.20 3 : 0 WIN
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
L
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
04.09.20 0 : 2 LOSS
Swit Skolwin Swit Skolwin
W
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
12.09.20 0 : 1 WIN
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
L
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
19.09.20 0 : 2 LOSS
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
26.09.20 1 : 1 DRAW
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
Nielba Wagrowiec
17 KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski 8 3 1 4 14:19 -5 10 W
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
29.08.20 2 : 0 WIN
KP Chemik Police KP Chemik Police
D
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
05.09.20 1 : 1 DRAW
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
L
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
12.09.20 1 : 3 LOSS
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
W
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
19.09.20 0 : 2 WIN
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
L
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
26.09.20 2 : 4 LOSS
Swit Skolwin Swit Skolwin
Gryf Wejherowo
18 MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie 9 2 4 3 13:22 -9 10 L
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
29.08.20 0 : 4 LOSS
Elana Torun Elana Torun
D
Gornik Konin Gornik Konin
05.09.20 1 : 1 DRAW
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
L
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
12.09.20 8 : 1 LOSS
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
D
KP Chemik Police KP Chemik Police
19.09.20 0 : 0 DRAW
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
D
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
26.09.20 1 : 1 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
Unia Swarzedz
19 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 9 2 1 6 11:24 -13 7 L
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
02.09.20 0 : 4 LOSS
Elana Torun Elana Torun
L
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
05.09.20 4 : 1 LOSS
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
L
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
12.09.20 0 : 1 LOSS
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
L
Swit Skolwin Swit Skolwin
19.09.20 5 : 0 LOSS
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
L
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
26.09.20 2 : 3 LOSS
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
KP Starogard Gdanski
20 KP Chemik Police KP Chemik Police 9 0 2 7 4:26 -22 2 L
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
29.08.20 2 : 0 LOSS
KP Chemik Police KP Chemik Police
L
KP Chemik Police KP Chemik Police
05.09.20 1 : 3 LOSS
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
L
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
12.09.20 2 : 0 LOSS
KP Chemik Police KP Chemik Police
D
KP Chemik Police KP Chemik Police
19.09.20 0 : 0 DRAW
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
L
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
25.09.20 5 : 0 LOSS
KP Chemik Police KP Chemik Police
Pomorzanin Torun
21 Gornik Konin Gornik Konin 9 0 1 8 5:27 -22 1 L
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
29.08.20 4 : 0 LOSS
Gornik Konin Gornik Konin
D
Gornik Konin Gornik Konin
05.09.20 1 : 1 DRAW
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
L
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
12.09.20 2 : 1 LOSS
Gornik Konin Gornik Konin
L
Gornik Konin Gornik Konin
19.09.20 0 : 3 LOSS
Pomorzanin Torun
L
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
26.09.20 6 : 0 LOSS
Gornik Konin Gornik Konin
K.S. Sokol Kleczew
22 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 9 0 0 9 6:32 -26 0 L
Pomorzanin Torun
29.08.20 3 : 1 LOSS
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
L
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
05.09.20 0 : 1 LOSS
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
L
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
12.09.20 3 : 1 LOSS
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
L
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
19.09.20 1 : 4 LOSS
Unia Janikowo Unia Janikowo
L
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
27.09.20 3 : 0 LOSS
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
Baltyk Koszalin
Promotion
Relegation
Show more

Show more

III Liga, Group 2 championship organized by Poland. League registrants: 22 participants. At the moment the best teams in football marathon are as follows:
Polonia Sroda Wielkopolska - 27 points, 9 triumphs, 0 lost games, 0 draws.
Radunia Stezyca - 21 points, 7 wins, 2 no-point matches, 0 draws.
SKS Baltyk Gdynia - 21 points, 6 wins, 0 defeats, 3 draws.

On 777score.in source you can have football schedule and III Liga, Group 2 (Poland) live matches.

Schedule of key matches - III Liga, Group 2 (Poland):
Unia Swarzedz - MKS Flota Swinoujscie (03.10.2020 07:00)
KP Chemik Police - Pomorzanin Torun (03.10.2020 08:00)
GKS Przodkowo - Polonia Sroda Wielkopolska (03.10.2020 08:00)

Follow III Liga, Group 2 (Poland) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.in.