III Liga, Group 1
Poland

III Liga, Group 1

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
1
1 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki 8 6 0 2 17:6 11 18 W
KS Wasilkow KS Wasilkow
29.08.20 0 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
05.09.20 1 : 3 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
W
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
12.09.20 0 : 1 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
19.09.20 4 : 0 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Huragan Morag Huragan Morag
26.09.20 1 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
Unia Skierniewice
2 Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki 8 5 3 0 15:4 11 18 W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
02.09.20 0 : 2 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
05.09.20 1 : 3 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
12.09.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
19.09.20 0 : 3 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
26.09.20 0 : 0 DRAW
Legionovia Legionovia
Ursus Warszawa
3 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki 8 5 2 1 18:6 12 17 D
Bron Radom Bron Radom
29.08.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
05.09.20 2 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
12.09.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
19.09.20 0 : 1 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
27.09.20 0 : 3 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
Huragan Morag
4 Legionovia Legionovia 8 5 2 1 9:4 5 17 W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
29.08.20 0 : 1 WIN
Legionovia Legionovia
D
Legionovia Legionovia
06.09.20 1 : 1 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Bron Radom Bron Radom
13.09.20 0 : 2 WIN
Legionovia Legionovia
W
Legionovia Legionovia
19.09.20 2 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
26.09.20 0 : 0 DRAW
Legionovia Legionovia
MLKS Znicz Biala Piska
5 KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa 7 5 0 2 15:6 9 15 W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
22.08.20 1 : 2 WIN
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
29.08.20 0 : 1 LOSS
Legionovia Legionovia
W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
12.09.20 2 : 1 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
20.09.20 0 : 4 WIN
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
26.09.20 4 : 1 WIN
Bron Radom Bron Radom
Jagiellonia II
6 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki 8 5 0 3 15:15 -3 15 L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
02.09.20 0 : 2 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
06.09.20 2 : 1 WIN
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
MKS Kutno MKS Kutno
12.09.20 4 : 1 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
20.09.20 1 : 0 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
27.09.20 1 : 4 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
RKS Radomsko
7 MKS Kutno MKS Kutno 8 4 2 2 13:8 5 14 D
MKS Kutno MKS Kutno
29.08.20 0 : 0 DRAW
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
Jagiellonia II Jagiellonia II
05.09.20 1 : 0 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
MKS Kutno MKS Kutno
12.09.20 4 : 1 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
GKS Wikielec GKS Wikielec
19.09.20 2 : 0 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
27.09.20 0 : 2 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
Blonianka Blonie
8 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 8 3 3 2 12:11 1 12 D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
29.08.20 1 : 1 DRAW
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
06.09.20 3 : 1 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Huragan Morag Huragan Morag
12.09.20 1 : 2 WIN
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
19.09.20 4 : 2 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
27.09.20 0 : 2 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
Unia Skierniewice
9 Legia Warsaw II Legia Warsaw II 8 3 2 3 17:15 2 11 W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
30.08.20 6 : 1 WIN
GKS Wikielec GKS Wikielec
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
06.09.20 3 : 1 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
13.09.20 1 : 1 DRAW
Blonianka Blonie
L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
19.09.20 4 : 0 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
27.09.20 0 : 3 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
MMKS Concordia Elblag
10 Blonianka Blonie Blonianka Blonie 8 3 1 4 20:15 5 10 L
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
29.08.20 3 : 1 LOSS
Blonianka Blonie
W
Blonianka Blonie
05.09.20 6 : 3 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
13.09.20 1 : 1 DRAW
Blonianka Blonie
L
Blonianka Blonie
19.09.20 2 : 3 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
26.09.20 1 : 0 LOSS
Blonianka Blonie
MKS Kutno
11 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 7 3 1 3 12:10 2 10 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
29.08.20 1 : 2 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
06.09.20 2 : 1 LOSS
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
12.09.20 4 : 1 WIN
GKS Wikielec GKS Wikielec
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
19.09.20 4 : 2 WIN
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
26.09.20 1 : 0 WIN
Blonianka Blonie
Pelikan Lowicz
12 Jagiellonia II Jagiellonia II 7 3 1 3 7:10 -3 10 L
Jagiellonia II Jagiellonia II
22.08.20 0 : 1 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
29.08.20 1 : 2 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
W
Jagiellonia II Jagiellonia II
05.09.20 1 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
12.09.20 1 : 2 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
27.09.20 3 : 0 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
KSP Polonia Warszawa
13 GKS Wikielec GKS Wikielec 8 3 1 4 17:22 -5 10 L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
30.08.20 6 : 1 LOSS
GKS Wikielec GKS Wikielec
W
GKS Wikielec GKS Wikielec
05.09.20 3 : 1 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
12.09.20 4 : 1 LOSS
GKS Wikielec GKS Wikielec
W
GKS Wikielec GKS Wikielec
19.09.20 2 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
26.09.20 4 : 1 LOSS
GKS Wikielec GKS Wikielec
Ruch Wysokie Mazowieckie
14 ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow 8 3 0 5 15:13 2 9 W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
28.08.20 4 : 1 WIN
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
06.09.20 2 : 1 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
12.09.20 1 : 2 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
20.09.20 1 : 0 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
26.09.20 4 : 1 WIN
GKS Wikielec GKS Wikielec
Pelikan Lowicz
15 MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska 8 2 3 3 13:15 -2 9 D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
29.08.20 1 : 1 DRAW
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Blonianka Blonie
05.09.20 6 : 3 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
L
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
12.09.20 0 : 1 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
19.09.20 0 : 1 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
26.09.20 1 : 1 DRAW
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
Legionovia
16 RKS Radomsko RKS Radomsko 7 2 3 2 8:11 -3 9 D
RKS Radomsko RKS Radomsko
23.08.20 1 : 1 DRAW
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
D
MKS Kutno MKS Kutno
29.08.20 0 : 0 DRAW
RKS Radomsko RKS Radomsko
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
06.09.20 2 : 1 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
20.09.20 0 : 4 LOSS
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
27.09.20 3 : 0 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
Lechia Tomaszow Mazowiecki
17 Bron Radom Bron Radom 8 2 2 4 7:15 -8 8 D
Bron Radom Bron Radom
29.08.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
05.09.20 2 : 0 LOSS
Bron Radom Bron Radom
L
Bron Radom Bron Radom
13.09.20 0 : 2 LOSS
Legionovia Legionovia
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
19.09.20 0 : 2 WIN
Bron Radom Bron Radom
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
26.09.20 4 : 1 LOSS
Bron Radom Bron Radom
KS Wasilkow
18 Ursus Warszawa Ursus Warszawa 8 2 1 5 12:14 -2 7 W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
29.08.20 3 : 1 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
D
Legionovia Legionovia
06.09.20 1 : 1 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
12.09.20 2 : 1 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
19.09.20 0 : 2 LOSS
Bron Radom Bron Radom
W
KS Wasilkow KS Wasilkow
26.09.20 0 : 2 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
Sokol Aleksandrow Lodzki
19 Huragan Morag Huragan Morag 8 2 1 5 10:16 -6 7 L
Huragan Morag Huragan Morag
29.08.20 2 : 4 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
GKS Wikielec GKS Wikielec
05.09.20 3 : 1 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
L
Huragan Morag Huragan Morag
12.09.20 1 : 2 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Blonianka Blonie
19.09.20 2 : 3 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
L
Huragan Morag Huragan Morag
26.09.20 1 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
Swit Nowy Dwor Mazowiecki
20 MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag 8 2 1 5 8:16 -8 7 L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
29.08.20 3 : 1 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
05.09.20 2 : 0 WIN
Bron Radom Bron Radom
W
KS Wasilkow KS Wasilkow
12.09.20 0 : 3 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
19.09.20 0 : 3 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
26.09.20 1 : 1 DRAW
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
Legia Warsaw II
21 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie 4 1 1 2 5:9 -4 4 W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
09.08.20 2 : 0 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
D
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
23.08.20 1 : 1 DRAW
MKS Kutno MKS Kutno
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
28.08.20 4 : 1 LOSS
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
27.09.20 1 : 4 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
GKS Wikielec
22 KS Wasilkow KS Wasilkow 8 0 0 8 2:26 -24 0 L
KS Wasilkow KS Wasilkow
29.08.20 0 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
05.09.20 2 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KS Wasilkow KS Wasilkow
12.09.20 0 : 3 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
Legionovia Legionovia
19.09.20 2 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KS Wasilkow KS Wasilkow
26.09.20 0 : 2 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
Bron Radom
Promotion
Relegation
Show more

Show more

III Liga, Group 1 championship organized by Poland. Contest competitors: 22 football teams. Today teams closest to gold medals in tournament are as follows:
Pogon Grodzisk Mazowiecki - 18 points, 6 won matches, 2 defeats, 0 draws.
Sokol Aleksandrow Lodzki - 18 points, 5 wins, 0 defeats, 3 draws.
Swit Nowy Dwor Mazowiecki - 17 points, 5 triumphs, 1 lost games, 2 draws.

On 777score.in website you can have football schedule and III Liga, Group 1 (Poland) live matches.

Schedule of interesting matches - III Liga, Group 1 (Poland):
Swit Nowy Dwor Mazowiecki - Huragan Morag (03.10.2020 07:00)
Ursus Warszawa - Sokol Aleksandrow Lodzki (03.10.2020 08:00)
Bron Radom - KS Wasilkow (03.10.2020 09:00)

Follow III Liga, Group 1 (Poland) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.in.