Regionalliga Northeast
Germany

Regionalliga Northeast

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Regionalliga Northeast
1 Viktoria 1889 Viktoria 1889 8 8 0 0 18:6 12 24 W
Viktoria 1889 Viktoria 1889
02.09.20 2 : 1 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
W
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
06.09.20 1 : 2 WIN
Viktoria 1889 Viktoria 1889
W
Viktoria 1889 Viktoria 1889
20.09.20 2 : 0 WIN
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
W
Meuselwitz Meuselwitz
23.09.20 0 : 3 WIN
Viktoria 1889 Viktoria 1889
W
Viktoria 1889 Viktoria 1889
26.09.20 3 : 2 WIN
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
VfB Auerbach
2 VSG Altglienicke VSG Altglienicke 8 6 1 1 19:10 9 19 L
Viktoria 1889 Viktoria 1889
02.09.20 2 : 1 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
W
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
05.09.20 2 : 1 WIN
VfB Auerbach VfB Auerbach
W
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
19.09.20 0 : 2 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
23.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
W
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
27.09.20 1 : 3 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
1. Lokomotive Leipzig
3 Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena 8 4 3 1 16:7 9 15 D
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
02.09.20 1 : 1 DRAW
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
05.09.20 3 : 0 WIN
Hertha II Hertha II
W
Berliner AK 07 Berliner AK 07
19.09.20 1 : 5 WIN
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
23.09.20 0 : 2 WIN
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
26.09.20 2 : 0 WIN
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
Bischofswerdaer 08
4 Berliner Dynamo Berliner Dynamo 8 4 2 2 20:13 7 14 D
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
02.09.20 1 : 1 DRAW
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
06.09.20 2 : 5 WIN
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
W
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
19.09.20 6 : 2 WIN
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
W
Chemnitzer Chemnitzer
23.09.20 0 : 1 WIN
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
D
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
27.09.20 2 : 2 DRAW
Optik Optik
Energie Cottbus
5 1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig 8 3 4 1 13:9 4 13 W
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
02.09.20 3 : 0 WIN
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
W
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
06.09.20 0 : 2 WIN
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
D
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
19.09.20 1 : 1 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
D
Optik Optik
23.09.20 2 : 2 DRAW
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
D
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
27.09.20 1 : 1 DRAW
Energie Cottbus Energie Cottbus
VSG Altglienicke
6 BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 8 3 3 2 13:9 4 12 D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
01.09.20 0 : 0 DRAW
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
05.09.20 0 : 0 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
W
Meuselwitz Meuselwitz
18.09.20 1 : 4 WIN
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
L
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
23.09.20 0 : 2 LOSS
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
L
Viktoria 1889 Viktoria 1889
26.09.20 3 : 2 LOSS
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
FSV 63 Luckenwalde
7 FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde 8 4 0 4 18:16 2 12 W
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
02.09.20 2 : 1 WIN
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
L
Chemnitzer Chemnitzer
06.09.20 3 : 2 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
W
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
20.09.20 5 : 1 WIN
Optik Optik
L
Energie Cottbus Energie Cottbus
23.09.20 3 : 1 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
L
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
27.09.20 1 : 3 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
Tennis Borussia Berlin
8 Berliner AK 07 Berliner AK 07 8 3 2 3 15:16 -1 11 W
Hertha II Hertha II
02.09.20 2 : 5 WIN
Berliner AK 07 Berliner AK 07
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
05.09.20 0 : 0 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
L
Berliner AK 07 Berliner AK 07
19.09.20 1 : 5 LOSS
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
D
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
23.09.20 1 : 1 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
W
Berliner AK 07 Berliner AK 07
27.09.20 3 : 1 WIN
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
Chemnitzer
9 Hertha II Hertha II 8 3 2 3 11:14 -3 11 L
Hertha II Hertha II
02.09.20 2 : 5 LOSS
Berliner AK 07 Berliner AK 07
L
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
05.09.20 3 : 0 LOSS
Hertha II Hertha II
L
Hertha II Hertha II
20.09.20 1 : 2 LOSS
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
D
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
23.09.20 1 : 1 DRAW
Hertha II Hertha II
W
Hertha II Hertha II
27.09.20 1 : 0 WIN
Chemnitzer Chemnitzer
Optik
10 Energie Cottbus Energie Cottbus 8 3 1 4 12:12 -2 10 W
VfB Auerbach VfB Auerbach
02.09.20 2 : 5 WIN
Energie Cottbus Energie Cottbus
L
Energie Cottbus Energie Cottbus
06.09.20 0 : 2 LOSS
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
W
Babelsberg 03 Babelsberg 03
20.09.20 0 : 1 WIN
Energie Cottbus Energie Cottbus
W
Energie Cottbus Energie Cottbus
23.09.20 3 : 1 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
27.09.20 1 : 1 DRAW
Energie Cottbus Energie Cottbus
Berliner Dynamo
11 Babelsberg 03 Babelsberg 03 8 2 4 2 10:11 -1 10 D
Babelsberg 03 Babelsberg 03
02.09.20 2 : 2 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
D
Optik Optik
06.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
L
Babelsberg 03 Babelsberg 03
20.09.20 0 : 1 LOSS
Energie Cottbus Energie Cottbus
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
23.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
W
Babelsberg 03 Babelsberg 03
26.09.20 2 : 1 WIN
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
Lichtenberg 47
12 VfB Auerbach VfB Auerbach 8 3 1 4 15:17 -2 10 L
VfB Auerbach VfB Auerbach
02.09.20 2 : 5 LOSS
Energie Cottbus Energie Cottbus
L
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
05.09.20 2 : 1 LOSS
VfB Auerbach VfB Auerbach
D
VfB Auerbach VfB Auerbach
19.09.20 1 : 1 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
L
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
23.09.20 3 : 2 LOSS
VfB Auerbach VfB Auerbach
W
VfB Auerbach VfB Auerbach
26.09.20 3 : 2 WIN
Meuselwitz Meuselwitz
Viktoria 1889
13 FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde 8 3 1 4 10:15 -5 10 L
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
02.09.20 3 : 0 LOSS
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
L
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
06.09.20 2 : 5 LOSS
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
W
Hertha II Hertha II
20.09.20 1 : 2 WIN
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
D
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
23.09.20 1 : 1 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
L
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
26.09.20 2 : 0 LOSS
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
BSG Chemie Leipzig
14 Lichtenberg 47 Lichtenberg 47 8 2 3 3 8:12 -4 9 D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
01.09.20 0 : 0 DRAW
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
05.09.20 1 : 1 DRAW
Meuselwitz Meuselwitz
L
Viktoria 1889 Viktoria 1889
20.09.20 2 : 0 LOSS
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
W
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
23.09.20 3 : 2 WIN
VfB Auerbach VfB Auerbach
D
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
26.09.20 0 : 0 DRAW
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
Babelsberg 03
15 Chemnitzer Chemnitzer 8 2 2 4 9:11 -2 8 D
Babelsberg 03 Babelsberg 03
02.09.20 2 : 2 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
W
Chemnitzer Chemnitzer
06.09.20 3 : 2 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
19.09.20 1 : 1 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
L
Chemnitzer Chemnitzer
23.09.20 0 : 1 LOSS
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
L
Hertha II Hertha II
27.09.20 1 : 0 LOSS
Chemnitzer Chemnitzer
Berliner AK 07
16 Meuselwitz Meuselwitz 8 2 2 4 11:16 -5 8 D
Meuselwitz Meuselwitz
02.09.20 2 : 2 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
05.09.20 1 : 1 DRAW
Meuselwitz Meuselwitz
L
Meuselwitz Meuselwitz
18.09.20 1 : 4 LOSS
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
L
Meuselwitz Meuselwitz
23.09.20 0 : 3 LOSS
Viktoria 1889 Viktoria 1889
L
VfB Auerbach VfB Auerbach
26.09.20 3 : 2 LOSS
Meuselwitz Meuselwitz
VFB Germania Halberstadt
17 Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08 8 2 1 5 11:18 -7 7 L
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
02.09.20 2 : 1 LOSS
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
L
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
06.09.20 0 : 2 LOSS
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
L
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
19.09.20 6 : 2 LOSS
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
D
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
23.09.20 1 : 1 DRAW
Hertha II Hertha II
L
Berliner AK 07 Berliner AK 07
27.09.20 3 : 1 LOSS
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
Carl Zeiss Jena
18 Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin 8 1 3 4 11:14 -3 6 D
Meuselwitz Meuselwitz
02.09.20 2 : 2 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
L
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
06.09.20 1 : 2 LOSS
Viktoria 1889 Viktoria 1889
D
VfB Auerbach VfB Auerbach
19.09.20 1 : 1 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
D
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
23.09.20 1 : 1 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
L
Babelsberg 03 Babelsberg 03
26.09.20 2 : 1 LOSS
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
FSV Union Furstenwalde
19 Optik Optik 8 1 3 4 10:18 -8 6 W
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
02.09.20 0 : 3 WIN
Optik Optik
D
Optik Optik
06.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
L
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
20.09.20 5 : 1 LOSS
Optik Optik
D
Optik Optik
23.09.20 2 : 2 DRAW
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
D
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
27.09.20 2 : 2 DRAW
Optik Optik
Hertha II
20 VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt 8 1 2 5 5:11 -6 5 L
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
02.09.20 0 : 3 LOSS
Optik Optik
W
Energie Cottbus Energie Cottbus
06.09.20 0 : 2 WIN
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
L
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
19.09.20 0 : 2 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
D
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
23.09.20 1 : 1 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
D
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
26.09.20 0 : 0 DRAW
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
Meuselwitz
Promotion
Relegation
Show more

Show more

Regionalliga Northeast championship organized by Germany. League registrants: 20 football teams. This season teams closest to medals in tournament are as follows:
Viktoria 1889 - 24 points, 8 wins, 0 lost games, 0 draws.
VSG Altglienicke - 19 points, 6 won matches, 1 losses, 1 draws.
Carl Zeiss Jena - 15 points, 4 wins, 1 losses, 3 draws.

On 777score.in website you can find football schedule and Regionalliga Northeast (Germany) live matches.

Schedule of the most interesting matches - Regionalliga Northeast (Germany):
Optik - Hertha II (02.10.2020 13:00)
Tennis Borussia Berlin - FSV Union Furstenwalde (02.10.2020 13:30)
BSG Chemie Leipzig - FSV 63 Luckenwalde (03.10.2020 07:30)

Follow Regionalliga Northeast (Germany) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.in.