Oberliga Hamburg
Germany

Oberliga Hamburg

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Oberliga Hamburg
1 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 6 4 2 0 16:4 12 14 W
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
27.09.20 0 : 1 WIN
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
D
Bramfelder Bramfelder
02.10.20 1 : 1 DRAW
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
D
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
10.10.20 1 : 1 DRAW
Buchholz 08 Buchholz 08
W
Suderelbe Suderelbe
17.10.20 1 : 7 WIN
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
W
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
24.10.20 4 : 0 WIN
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
TuS Osdorf
2 Victoria Hamburg Victoria Hamburg 6 4 0 2 15:10 5 12 W
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
27.09.20 0 : 2 WIN
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
W
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
02.10.20 8 : 1 WIN
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
L
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
11.10.20 4 : 0 LOSS
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
W
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
16.10.20 2 : 0 WIN
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
W
Union Tornesch Union Tornesch
25.10.20 2 : 3 WIN
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
VFL Lohbrugge
3 HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst 6 4 0 2 13:8 5 12 W
TuS Osdorf TuS Osdorf
02.10.20 2 : 3 WIN
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
W
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
11.10.20 4 : 0 WIN
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
W
Hamm United Hamm United
16.10.20 0 : 2 WIN
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
W
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
20.10.20 1 : 0 WIN
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
L
Hamburger CV III Hamburger CV III
23.10.20 3 : 1 LOSS
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
Paloma
4 Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881 6 4 0 2 15:13 2 12 W
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
02.10.20 2 : 1 WIN
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
W
Union Tornesch Union Tornesch
11.10.20 2 : 4 WIN
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
W
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
16.10.20 4 : 3 WIN
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
L
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
20.10.20 1 : 0 LOSS
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
L
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
24.10.20 4 : 0 LOSS
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
Buchholz 08
5 Buchholz 08 Buchholz 08 6 3 2 1 15:6 9 11 W
Union Tornesch Union Tornesch
27.09.20 1 : 5 WIN
Buchholz 08 Buchholz 08
W
Buchholz 08 Buchholz 08
04.10.20 1 : 0 WIN
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
D
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
10.10.20 1 : 1 DRAW
Buchholz 08 Buchholz 08
L
Bramfelder Bramfelder
17.10.20 3 : 2 LOSS
Buchholz 08 Buchholz 08
W
Buchholz 08 Buchholz 08
25.10.20 6 : 1 WIN
Suderelbe Suderelbe
Wandsbeker TSV Concordia 1881
6 Paloma Paloma 5 3 1 1 14:4 10 10 W
Paloma Paloma
25.09.20 3 : 0 WIN
Bramfelder Bramfelder
W
Paloma Paloma
06.10.20 6 : 0 WIN
Sasel Sasel
L
Rugenbergen Rugenbergen
11.10.20 2 : 1 LOSS
Paloma Paloma
W
Paloma Paloma
18.10.20 3 : 1 WIN
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
D
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
25.10.20 1 : 1 DRAW
Paloma Paloma
Meiendorfer SV
7 Hamm United Hamm United 6 3 1 2 13:10 3 10 D
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
26.09.20 2 : 2 DRAW
Hamm United Hamm United
W
Hamm United Hamm United
02.10.20 4 : 1 WIN
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
W
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
10.10.20 2 : 4 WIN
Hamm United Hamm United
L
Hamm United Hamm United
16.10.20 0 : 2 LOSS
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
L
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
25.10.20 3 : 1 LOSS
Hamm United Hamm United
Union Tornesch
8 Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC 6 2 2 2 10:7 3 8 D
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
27.09.20 1 : 1 DRAW
Suderelbe Suderelbe
L
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
02.10.20 2 : 1 LOSS
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
W
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
11.10.20 5 : 1 WIN
TuS Osdorf TuS Osdorf
L
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
16.10.20 2 : 0 LOSS
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
W
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
25.10.20 3 : 1 WIN
Hamm United Hamm United
Hamburger CV III
9 Sasel Sasel 5 2 2 1 10:13 -3 8 D
Hamburger CV III Hamburger CV III
18.09.20 1 : 1 DRAW
Sasel Sasel
L
Paloma Paloma
06.10.20 6 : 0 LOSS
Sasel Sasel
D
Sasel Sasel
11.10.20 1 : 1 DRAW
Bramfelder Bramfelder
W
Sasel Sasel
18.10.20 4 : 2 WIN
Rugenbergen Rugenbergen
W
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
24.10.20 3 : 4 WIN
Sasel Sasel
Niendorfer TSV
10 Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme 5 2 1 2 13:11 2 7 W
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
18.09.20 0 : 3 WIN
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
D
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
26.09.20 2 : 2 DRAW
Hamm United Hamm United
W
Hamburger CV III Hamburger CV III
02.10.20 2 : 4 WIN
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
L
Paloma Paloma
18.10.20 3 : 1 LOSS
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
L
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
24.10.20 3 : 4 LOSS
Sasel Sasel
Rugenbergen
11 Rugenbergen Rugenbergen 5 2 1 2 13:12 1 7 L
Hamm United Hamm United
18.09.20 2 : 0 LOSS
Rugenbergen Rugenbergen
W
Rugenbergen Rugenbergen
27.09.20 7 : 3 WIN
Hamburger CV III Hamburger CV III
W
Rugenbergen Rugenbergen
11.10.20 2 : 1 WIN
Paloma Paloma
L
Sasel Sasel
18.10.20 4 : 2 LOSS
Rugenbergen Rugenbergen
D
Rugenbergen Rugenbergen
25.10.20 2 : 2 DRAW
Bramfelder Bramfelder
Curslack-Neuengamme
12 Niendorfer TSV Niendorfer TSV 5 2 1 2 8:8 -3 7 L
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
27.09.20 0 : 2 LOSS
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
W
TuS Osdorf TuS Osdorf
29.09.20 0 : 2 WIN
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
L
Hamm United Hamm United
02.10.20 4 : 1 LOSS
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
W
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
11.10.20 4 : 1 WIN
Hamburger CV III Hamburger CV III
D
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
25.10.20 1 : 1 DRAW
Paloma Paloma
Sasel
13 Bramfelder Bramfelder 6 1 4 1 8:10 -2 7 L
Paloma Paloma
25.09.20 3 : 0 LOSS
Bramfelder Bramfelder
D
Bramfelder Bramfelder
02.10.20 1 : 1 DRAW
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
D
Sasel Sasel
11.10.20 1 : 1 DRAW
Bramfelder Bramfelder
W
Bramfelder Bramfelder
17.10.20 3 : 2 WIN
Buchholz 08 Buchholz 08
D
Rugenbergen Rugenbergen
25.10.20 2 : 2 DRAW
Bramfelder Bramfelder
Suderelbe
14 Hamburger CV III Hamburger CV III 6 2 1 3 16:20 -4 7 L
Rugenbergen Rugenbergen
27.09.20 7 : 3 LOSS
Hamburger CV III Hamburger CV III
L
Hamburger CV III Hamburger CV III
02.10.20 2 : 4 LOSS
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamme
L
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
11.10.20 4 : 1 LOSS
Hamburger CV III Hamburger CV III
W
Hamburger CV III Hamburger CV III
16.10.20 6 : 3 WIN
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
W
Hamburger CV III Hamburger CV III
23.10.20 3 : 1 WIN
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
Hamburg Eimsbutteler BC
15 Suderelbe Suderelbe 6 2 1 3 11:19 -8 7 D
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
27.09.20 1 : 1 DRAW
Suderelbe Suderelbe
W
Suderelbe Suderelbe
03.10.20 5 : 2 WIN
Union Tornesch Union Tornesch
L
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
10.10.20 1 : 0 LOSS
Suderelbe Suderelbe
L
Suderelbe Suderelbe
17.10.20 1 : 7 LOSS
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
L
Buchholz 08 Buchholz 08
25.10.20 6 : 1 LOSS
Suderelbe Suderelbe
Bramfelder
16 VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge 5 1 1 3 5:7 -2 4 D
Bramfelder Bramfelder
18.09.20 1 : 1 DRAW
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
L
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
27.09.20 0 : 1 LOSS
TuS Dassendorf TuS Dassendorf
L
Buchholz 08 Buchholz 08
04.10.20 1 : 0 LOSS
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
W
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
10.10.20 1 : 0 WIN
Suderelbe Suderelbe
L
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
16.10.20 4 : 3 LOSS
VFL Lohbrugge VFL Lohbrugge
Victoria Hamburg
17 TuS Osdorf TuS Osdorf 5 1 0 4 8:13 -5 3 L
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
26.09.20 2 : 1 LOSS
TuS Osdorf TuS Osdorf
L
TuS Osdorf TuS Osdorf
29.09.20 0 : 2 LOSS
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
L
TuS Osdorf TuS Osdorf
02.10.20 2 : 3 LOSS
HSV Barmbek-Uhlenhorst HSV Barmbek-Uhlenhorst
L
Hamburg Eimsbutteler BC Hamburg Eimsbutteler BC
11.10.20 5 : 1 LOSS
TuS Osdorf TuS Osdorf
W
TuS Osdorf TuS Osdorf
16.10.20 4 : 1 WIN
Union Tornesch Union Tornesch
TuS Dassendorf
18 Meiendorfer SV Meiendorfer SV 5 1 0 4 10:24 -14 3 L
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
18.09.20 5 : 2 LOSS
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
W
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
26.09.20 2 : 1 WIN
TuS Osdorf TuS Osdorf
L
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
02.10.20 8 : 1 LOSS
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
L
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
10.10.20 2 : 4 LOSS
Hamm United Hamm United
L
Hamburger CV III Hamburger CV III
16.10.20 6 : 3 LOSS
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
Paloma
19 Union Tornesch Union Tornesch 6 0 0 6 9:23 -14 0 L
Union Tornesch Union Tornesch
27.09.20 1 : 5 LOSS
Buchholz 08 Buchholz 08
L
Suderelbe Suderelbe
03.10.20 5 : 2 LOSS
Union Tornesch Union Tornesch
L
Union Tornesch Union Tornesch
11.10.20 2 : 4 LOSS
Wandsbeker TSV Concordia 1881 Wandsbeker TSV Concordia 1881
L
TuS Osdorf TuS Osdorf
16.10.20 4 : 1 LOSS
Union Tornesch Union Tornesch
L
Union Tornesch Union Tornesch
25.10.20 2 : 3 LOSS
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
Hamm United
Promotion round
Relegation round
Show more

Show more

Oberliga Hamburg tournament organized by Germany. Tournament registrants: 19 teams. Today favorites in contest are as follows:
TuS Dassendorf - 14 points, 4 triumphs, 0 no-point matches, 2 draws.
Victoria Hamburg - 12 points, 4 wins, 2 no-point matches, 0 draws.
HSV Barmbek-Uhlenhorst - 12 points, 4 triumphs, 2 losses, 0 draws.

On 777score.in website you can have football schedule and Oberliga Hamburg (Germany) live matches.

Schedule of following football matches - Oberliga Hamburg (Germany):
Bramfelder - Suderelbe (30.10.2020 13:00)
Wandsbeker TSV Concordia 1881 - Buchholz 08 (30.10.2020 13:15)
TuS Osdorf - TuS Dassendorf (30.10.2020 13:30)

Follow Oberliga Hamburg (Germany) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.in.