MSFL
Czech Republic

MSFL

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Msfl
1 Unicov Unicov 9 6 0 3 38:15 23 18 W
Unicov Unicov
06.09.20 3 : 1 WIN
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Unicov Unicov
09.09.20 8 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II
W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
12.09.20 2 : 6 WIN
Unicov Unicov
W
Unicov Unicov
20.09.20 6 : 2 WIN
1. Znojmo 1. Znojmo
W
Unicov Unicov
27.09.20 6 : 1 WIN
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
Slovan Rosice
2 Vyskov Vyskov 8 5 2 1 17:9 8 17 L
1. Slovacko II 1. Slovacko II
30.08.20 4 : 1 LOSS
Vyskov Vyskov
W
Vyskov Vyskov
05.09.20 3 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
09.09.20 2 : 2 DRAW
Vyskov Vyskov
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
12.09.20 0 : 0 DRAW
Vyskov Vyskov
W
Vyskov Vyskov
19.09.20 2 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
Viktoria Otrokovice
3 1. Slovacko II 1. Slovacko II 9 4 5 0 13:5 8 17 W
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
05.09.20 0 : 1 WIN
1. Slovacko II 1. Slovacko II
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
09.09.20 0 : 0 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
1. Znojmo 1. Znojmo
12.09.20 1 : 4 WIN
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
1. Slovacko II 1. Slovacko II
20.09.20 1 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
26.09.20 1 : 1 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
Velke Mezirici
4 Odra Petrkovice Odra Petrkovice 9 5 1 3 11:13 -2 16 L
Unicov Unicov
06.09.20 3 : 1 LOSS
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
09.09.20 1 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
12.09.20 4 : 2 WIN
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
19.09.20 0 : 0 DRAW
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
26.09.20 3 : 2 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
Hlucín
5 Hlucín Hlucín 9 4 3 2 11:8 3 15 W
Hlucín Hlucín
04.09.20 1 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
D
Hlucín Hlucín
09.09.20 1 : 1 DRAW
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
13.09.20 2 : 1 LOSS
Hlucín Hlucín
L
Hlucín Hlucín
18.09.20 1 : 4 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
25.09.20 0 : 0 DRAW
Hlucín Hlucín
Odra Petrkovice
6 Banik Ostrava B Banik Ostrava B 9 4 3 2 14:12 2 15 D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
05.09.20 1 : 1 DRAW
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
09.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
W
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
13.09.20 2 : 0 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
W
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
20.09.20 2 : 3 WIN
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
25.09.20 0 : 0 DRAW
Hlucín Hlucín
SFK Vrchovina
7 Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice 9 5 0 4 17:18 -1 15 W
Slovan Rosice Slovan Rosice
05.09.20 0 : 2 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
L
1. Znojmo 1. Znojmo
09.09.20 3 : 1 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
12.09.20 2 : 0 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
W
Hlucín Hlucín
18.09.20 1 : 4 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
26.09.20 4 : 1 WIN
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
Vyskov
8 Slovan Rosice Slovan Rosice 8 4 2 2 12:8 4 14 W
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
30.08.20 1 : 2 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
L
Slovan Rosice Slovan Rosice
05.09.20 0 : 2 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Slovan Rosice Slovan Rosice
09.09.20 2 : 0 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
13.09.20 2 : 0 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
19.09.20 0 : 0 DRAW
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
Unicov
9 Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz 9 3 5 1 11:11 -2 14 W
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
05.09.20 0 : 1 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
09.09.20 1 : 2 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
12.09.20 0 : 0 DRAW
Vyskov Vyskov
W
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
19.09.20 1 : 3 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
26.09.20 1 : 1 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
Vysocina Jihlava II
10 Velke Mezirici Velke Mezirici 9 4 1 4 16:10 6 13 L
Hlucín Hlucín
04.09.20 1 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
09.09.20 1 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
L
Vyskov Vyskov
19.09.20 2 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Velke Mezirici Velke Mezirici
23.09.20 5 : 0 WIN
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
W
Velke Mezirici Velke Mezirici
27.09.20 5 : 3 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
1. Slovacko II
11 Frydek-Mistek Frydek-Mistek 8 4 1 3 19:16 3 13 W
1. Znojmo 1. Znojmo
02.09.20 3 : 4 WIN
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
D
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
04.09.20 0 : 0 DRAW
1. Znojmo 1. Znojmo
L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
09.09.20 1 : 2 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
12.09.20 2 : 6 LOSS
Unicov Unicov
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
19.09.20 2 : 2 DRAW
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
Fastav Zlin II
12 Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II 8 2 4 2 13:13 -1 10 L
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
30.08.20 1 : 2 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
09.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
W
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
13.09.20 2 : 1 WIN
Hlucín Hlucín
D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
19.09.20 3 : 3 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
MSA Dolní Benesov
13 1. Znojmo 1. Znojmo 9 3 1 5 13:18 -5 10 D
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
04.09.20 0 : 0 DRAW
1. Znojmo 1. Znojmo
W
1. Znojmo 1. Znojmo
09.09.20 3 : 1 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
L
1. Znojmo 1. Znojmo
12.09.20 1 : 4 LOSS
1. Slovacko II 1. Slovacko II
L
Unicov Unicov
20.09.20 6 : 2 LOSS
1. Znojmo 1. Znojmo
W
1. Znojmo 1. Znojmo
25.09.20 1 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II
CSK Uherský Brod
14 CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod 9 1 6 2 11:15 -4 9 D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
05.09.20 1 : 1 DRAW
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
09.09.20 0 : 0 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
12.09.20 4 : 2 LOSS
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
19.09.20 2 : 2 DRAW
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
L
Unicov Unicov
27.09.20 6 : 1 LOSS
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
1. Znojmo
15 SFK Vrchovina SFK Vrchovina 9 2 3 4 13:18 -5 9 L
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
05.09.20 0 : 1 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
D
Hlucín Hlucín
09.09.20 1 : 1 DRAW
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
19.09.20 3 : 3 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
L
Velke Mezirici Velke Mezirici
23.09.20 5 : 0 LOSS
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
26.09.20 4 : 1 LOSS
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
Banik Ostrava B
16 Fastav Zlin II Fastav Zlin II 9 1 4 4 13:18 -5 7 D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
09.09.20 2 : 2 DRAW
Vyskov Vyskov
L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
12.09.20 2 : 0 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
L
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
20.09.20 2 : 3 LOSS
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
26.09.20 3 : 2 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
Frydek-Mistek
17 MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov 9 1 1 7 8:20 -12 4 L
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
05.09.20 0 : 1 LOSS
1. Slovacko II 1. Slovacko II
L
Slovan Rosice Slovan Rosice
09.09.20 2 : 0 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
W
Vysocina Jihlava II
12.09.20 1 : 2 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
19.09.20 1 : 3 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
L
Velke Mezirici Velke Mezirici
27.09.20 5 : 3 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
Sigma Olomouc II
18 Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II 9 0 0 9 5:28 -23 0 L
Vyskov Vyskov
05.09.20 3 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II
L
Unicov Unicov
09.09.20 8 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II
L
Vysocina Jihlava II
12.09.20 1 : 2 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
1. Slovacko II 1. Slovacko II
20.09.20 1 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II
L
1. Znojmo 1. Znojmo
25.09.20 1 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II
Hanacka Slavia Kromeriz
Promotion
Relegation
Show more

Show more

MSFL tournament held by Czech Republic. Championship registrants: 18 participants. At the moment teams closest to the first place according to the results in championship are as follows:
Unicov - 18 points, 6 wins, 3 defeats, 0 draws.
Vyskov - 17 points, 5 won matches, 1 defeats, 2 draws.
1. Slovacko II - 17 points, 4 wins, 0 defeats, 5 draws.

On 777score.in source you can have football schedule and MSFL (Czech Republic) live matches.

Schedule of coming games - MSFL (Czech Republic):
Hlucín - Odra Petrkovice (02.10.2020 11:00)
Vyskov - Viktoria Otrokovice (03.10.2020 04:15)
Vysocina Jihlava II - Hanacka Slavia Kromeriz (03.10.2020 04:30)

Follow MSFL (Czech Republic) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.in.