Copa Argentina - Football -  Argentina

Copa Argentina: playoff

  • 1/32
  • 1/16
  • 1/8
  • Quarterfinals
  • Semifinals
team logoRiver Plate (Argentina)
 
team logoCentral Norte Salta
 
22:07RIV-CENDetails
team logoVilla Dalmine
1
team logoUrquiza
0
18:07VIL-URQ1:0Details
team logoBanfield
1
team logoGeneral Lamadrid
2
19:07BAN-GEN1:2Details
team logoBelgrano
 
team logoPlatense
 
20:05BEL-PLADetails
team logoRacing de Avellaneda
 
team logoCA Sarmiento de Resistencia
 
18:05RAC-CA Details
team logoUnion de Santa Fe
 
team logoJuventud Unida
 
17:05UNI-JUVDetails
team logoCA Lanus
2
team logoDouglas Haig
1
31:07CA -DOU2:1Details
team logoAtletico de Rafaela
4
team logoDefensores de Belgrano
1
24:07ATL-DEF4:1Details
team logoVelez Sarsfield
3
team logoCentral Cordoba SdE
5
17:07VEL-CEN3:5Details
team logoCA Tigre
1
team logoGuillermo Brown
0
20:07CA -GUI1:0Details
team logoIndependiente
 
team logoCentral Ballester
 
21:07IND-CENDetails
team logoSan Martin de San Juan
4
team logoBrown de Adrogue
6
21:07SAN-BRO4:6Details
team logoBoca Juniors
 
team logoClub Atletico Alvarado
 
01:08BOC-CLUDetails
team logoPatronato de Parana
 
team logoSan Martin de Tucuman
 
27:07PAT-SANDetails
team logoGimnasia y Esgrima
1
team logoSportivo Belgrano
0
21:07GIM-SPO1:0Details
team logoOlimpo
2
team logoAldosivi
1
20:07OLI-ALD2:1Details
team logoEstudiantes de La Plata
 
team logoCentral Cordoba
 
25:07EST-CENDetails
team logoAgropecuario
0
team logoLujan
1
16:07AGR-LUJ0:1Details
team logoSan Lorenzo
1
team logoRacing de Cordoba
0
17:07SAN-RAC1:0Details
team logoColon de Santa Fe
2
team logoDeportivo Moron
1
21:07COL-DEP2:1Details
team logoArgentinos Juniors
 
team logoIndependiente de Chivilcoy
 
09:05ARG-INDDetails
team logoDefensa y Justicia
 
team logoClub Atlético Mitre
 
18:05DEF-CLUDetails
team logoChacarita Juniors
 
team logoDeportivo Maipu
 
15:05CHA-DEPDetails
team logoTemperley
1
team logoEstudiantes de Buenos Aires
0
27:07TEM-EST1:0Details
team logoNewell's Old Boys
 
team logoDeportivo Rincon
 
19:05NEW-DEPDetails
team logoGodoy Cruz
2
team logoDefensores Unidos
5
24:07GOD-DEF2:5Details
team logoCA Huracan
 
team logoVictoriano Arenas
 
26:07CA -VICDetails
team logoAtletico Tucuman
1
team logoTristan Suarez
0
22:07ATL-TRI1:0Details
team logoRosario Central
 
team logoJuventud Antoniana
 
03:08ROS-JUVDetails
team logoTalleres
2
team logoFerrocarril Midland
1
01:08TAL-FER2:1Details
team logoAlmagro
1
team logoGimnasia Jujuy
0
29:07ALM-GIM1:0Details
team logoRiver Plate (Argentina)
 
team logoVilla Dalmine
 
28:07RIV-VILDetails
team logoGeneral Lamadrid
 
team logoPlatense
 
09:08GEN-PLADetails
team logoCA Sarmiento de Resistencia
 
team logoUnion de Santa Fe
 
09:09CA -UNIDetails
team logoCA Lanus
1
team logoAtletico de Rafaela
2
22:08CA -ATL1:2Details
team logoCentral Cordoba SdE
2
team logoCA Tigre
0
05:08CEN-CA 2:0Details
team logoIndependiente
team logoBrown de Adrogue
11:09IND-BRODetails
team logoBoca Juniors
2
team logoSan Martin de Tucuman
0
07:09BOC-SAN2:0Details
team logoGimnasia y Esgrima
1
team logoOlimpo
0
29:07GIM-OLI1:0Details
team logoEstudiantes de La Plata
 
team logoLujan
 
06:09EST-LUJDetails
team logoSan Lorenzo
3
team logoColon de Santa Fe
2
08:09SAN-COL3:2Details
team logoArgentinos Juniors
1
team logoDefensa y Justicia
0
05:08ARG-DEF1:0Details
team logoDeportivo Maipu
0
team logoTemperley
4
17:08DEP-TEM0:4Details
team logoNewell's Old Boys
3
team logoDefensores Unidos
0
05:08NEW-DEF3:0Details
team logoCA Huracan
 
team logoAtletico Tucuman
 
04:08CA -ATLDetails
team logoRosario Central
1
team logoTalleres
0
07:09ROS-TAL1:0Details
team logoAlmagro
team logoAlmagro
team logoRiver Plate (Argentina)
 
team logoPlatense
 
12:09RIV-PLADetails
team logoCA Sarmiento de Resistencia
2
team logoAtletico de Rafaela
0
02:10CA -ATL2:0Details
team logoCentral Cordoba SdE
1
team logoBrown de Adrogue
0
27:09CEN-BRO1:0Details
team logoBoca Juniors
0
team logoGimnasia y Esgrima
1
28:09BOC-GIM0:1Details
team logoEstudiantes de La Plata
1
team logoSan Lorenzo
3
03:10EST-SAN1:3Details
team logoArgentinos Juniors
0
team logoTemperley
2
09:09ARG-TEM0:2Details
team logoNewell's Old Boys
6
team logoAtletico Tucuman
3
08:09NEW-ATL6:3Details
team logoRosario Central
6
team logoAlmagro
4
04:10ROS-ALM6:4Details
team logoRiver Plate (Argentina)
 
team logoCA Sarmiento de Resistencia
 
07:10RIV-CA Details
team logoCentral Cordoba SdE
1
team logoGimnasia y Esgrima
2
13:10CEN-GIM1:2Details
team logoSan Lorenzo
1
team logoTemperley
5
31:10SAN-TEM1:5Details
team logoNewell's Old Boys
1
team logoRosario Central
2
01:11NEW-ROS1:2Details
team logoRiver Plate (Argentina)
 
team logoGimnasia y Esgrima
 
29:11RIV-GIMDetails
team logoTemperley
1
team logoRosario Central
2
18:11TEM-ROS1:2Details