Copa Argentina - Football -  Argentina

Copa Argentina

  • Latest results
  • Show more matches
    • 1/32
    • 1/16
    • 1/8
    • Quarterfinals
    • Semifinals
    team logoRiver Plate (Argentina)
     
    team logoCentral Norte Salta
     
    22:07RIV-CENDetails
    team logoVilla Dalmine
    1
    team logoUrquiza
    0
    18:07VIL-URQ1:0Details
    team logoBanfield
    1
    team logoGeneral Lamadrid
    2
    19:07BAN-GEN1:2Details
    team logoBelgrano
     
    team logoPlatense
     
    20:05BEL-PLADetails
    team logoRacing de Avellaneda
     
    team logoCA Sarmiento de Resistencia
     
    18:05RAC-CA Details
    team logoUnion de Santa Fe
     
    team logoJuventud Unida
     
    17:05UNI-JUVDetails
    team logoCA Lanus
    2
    team logoDouglas Haig
    1
    31:07CA -DOU2:1Details
    team logoAtletico de Rafaela
    4
    team logoDefensores de Belgrano
    1
    24:07ATL-DEF4:1Details
    team logoVelez Sarsfield
    3
    team logoCentral Cordoba SdE
    5
    17:07VEL-CEN3:5Details
    team logoCA Tigre
    1
    team logoGuillermo Brown
    0
    20:07CA -GUI1:0Details
    team logoIndependiente
     
    team logoCentral Ballester
     
    21:07IND-CENDetails
    team logoSan Martin de San Juan
    4
    team logoBrown de Adrogue
    6
    21:07SAN-BRO4:6Details
    team logoBoca Juniors
     
    team logoClub Atletico Alvarado
     
    01:08BOC-CLUDetails
    team logoPatronato de Parana
     
    team logoSan Martin de Tucuman
     
    27:07PAT-SANDetails
    team logoGimnasia y Esgrima
    1
    team logoSportivo Belgrano
    0
    21:07GIM-SPO1:0Details
    team logoOlimpo
    2
    team logoAldosivi
    1
    20:07OLI-ALD2:1Details
    team logoEstudiantes de La Plata
     
    team logoCentral Cordoba
     
    25:07EST-CENDetails
    team logoAgropecuario
    0
    team logoLujan
    1
    16:07AGR-LUJ0:1Details
    team logoSan Lorenzo
    1
    team logoRacing de Cordoba
    0
    17:07SAN-RAC1:0Details
    team logoColon de Santa Fe
    2
    team logoDeportivo Moron
    1
    21:07COL-DEP2:1Details
    team logoArgentinos Juniors
     
    team logoIndependiente de Chivilcoy
     
    09:05ARG-INDDetails
    team logoDefensa y Justicia
     
    team logoClub Atlético Mitre
     
    18:05DEF-CLUDetails
    team logoChacarita Juniors
     
    team logoDeportivo Maipu
     
    15:05CHA-DEPDetails
    team logoTemperley
    1
    team logoEstudiantes de Buenos Aires
    0
    27:07TEM-EST1:0Details
    team logoNewell's Old Boys
     
    team logoDeportivo Rincon
     
    19:05NEW-DEPDetails
    team logoGodoy Cruz
    2
    team logoDefensores Unidos
    5
    24:07GOD-DEF2:5Details
    team logoCA Huracan
     
    team logoVictoriano Arenas
     
    26:07CA -VICDetails
    team logoAtletico Tucuman
    1
    team logoTristan Suarez
    0
    22:07ATL-TRI1:0Details
    team logoRosario Central
     
    team logoJuventud Antoniana
     
    03:08ROS-JUVDetails
    team logoTalleres
    2
    team logoFerrocarril Midland
    1
    01:08TAL-FER2:1Details
    team logoAlmagro
    1
    team logoGimnasia Jujuy
    0
    29:07ALM-GIM1:0Details
    team logoRiver Plate (Argentina)
     
    team logoVilla Dalmine
     
    28:07RIV-VILDetails
    team logoGeneral Lamadrid
     
    team logoPlatense
     
    09:08GEN-PLADetails
    team logoCA Sarmiento de Resistencia
     
    team logoUnion de Santa Fe
     
    09:09CA -UNIDetails
    team logoCA Lanus
    1
    team logoAtletico de Rafaela
    2
    22:08CA -ATL1:2Details
    team logoCentral Cordoba SdE
    2
    team logoCA Tigre
    0
    05:08CEN-CA 2:0Details
    team logoIndependiente
    team logoBrown de Adrogue
    11:09IND-BRODetails
    team logoBoca Juniors
    2
    team logoSan Martin de Tucuman
    0
    07:09BOC-SAN2:0Details
    team logoGimnasia y Esgrima
    1
    team logoOlimpo
    0
    29:07GIM-OLI1:0Details
    team logoEstudiantes de La Plata
     
    team logoLujan
     
    06:09EST-LUJDetails
    team logoSan Lorenzo
    3
    team logoColon de Santa Fe
    2
    08:09SAN-COL3:2Details
    team logoArgentinos Juniors
    1
    team logoDefensa y Justicia
    0
    05:08ARG-DEF1:0Details
    team logoDeportivo Maipu
    0
    team logoTemperley
    4
    17:08DEP-TEM0:4Details
    team logoNewell's Old Boys
    3
    team logoDefensores Unidos
    0
    05:08NEW-DEF3:0Details
    team logoCA Huracan
     
    team logoAtletico Tucuman
     
    04:08CA -ATLDetails
    team logoRosario Central
    1
    team logoTalleres
    0
    07:09ROS-TAL1:0Details
    team logoAlmagro
    team logoAlmagro
    team logoRiver Plate (Argentina)
     
    team logoPlatense
     
    12:09RIV-PLADetails
    team logoCA Sarmiento de Resistencia
    2
    team logoAtletico de Rafaela
    0
    02:10CA -ATL2:0Details
    team logoCentral Cordoba SdE
    1
    team logoBrown de Adrogue
    0
    27:09CEN-BRO1:0Details
    team logoBoca Juniors
    0
    team logoGimnasia y Esgrima
    1
    28:09BOC-GIM0:1Details
    team logoEstudiantes de La Plata
    1
    team logoSan Lorenzo
    3
    03:10EST-SAN1:3Details
    team logoArgentinos Juniors
    0
    team logoTemperley
    2
    09:09ARG-TEM0:2Details
    team logoNewell's Old Boys
    6
    team logoAtletico Tucuman
    3
    08:09NEW-ATL6:3Details
    team logoRosario Central
    6
    team logoAlmagro
    4
    04:10ROS-ALM6:4Details
    team logoRiver Plate (Argentina)
     
    team logoCA Sarmiento de Resistencia
     
    07:10RIV-CA Details
    team logoCentral Cordoba SdE
    1
    team logoGimnasia y Esgrima
    2
    13:10CEN-GIM1:2Details
    team logoSan Lorenzo
    1
    team logoTemperley
    5
    31:10SAN-TEM1:5Details
    team logoNewell's Old Boys
    1
    team logoRosario Central
    2
    01:11NEW-ROS1:2Details
    team logoRiver Plate (Argentina)
     
    team logoGimnasia y Esgrima
     
    29:11RIV-GIMDetails
    team logoTemperley
    1
    team logoRosario Central
    2
    18:11TEM-ROS1:2Details